Fyzika - Citáty o fyzice

Citáty o fyzice nejen od fyziků.


Potřebuji více fyziku než přátele.
Nikdo nedělá výzkum ve fyzice s úmyslem získat cenu. Je to radost z objevování něčeho co nikdo dříve nevěděl.
Náš současný obraz fyzikální reality, zvláště ve vztahu k povaze času, je velmi nejistý - a to možná více nejistý než ten, který nám už nějakou dobu předkládá současná teorie relativity a kvantová mechanika.
Pokud vás kvantová fyzika nešokovala, tak jste ji ještě nepochopili.
Udivilo vás, pánové, že jste uslyšeli z mých úst slovo Bůh; ale ujišťuji vás, že pojetí Boha i čest, jakou jemu vzdávám, opírám na tak pevných základech, jako jsou pravdy z oblasti fyziky.
Dnešní fyzika potvrzuje, že fyzický svět má svůj počátek v tvůrčím aktu a vůbec není něčím, co se samo stvořilo a co nemá počátek.
Neexistuje žádný kvantový svět. Existuje pouze abstraktní kvantový popis.
Nepotřebujeme kvantovou mechaniku pro makroskopické objekty, proto je kvantová mechanika tak cizí pro každodenní existenci.
Fyzikové si rádi myslí, že stačí říci: Toto jsou výchozí podmínky, co se stane pak?
Fyzici prokázali lidstvu obrovskou službu: vynalezli tak strašlivou zbraň, že je válka nemožná - i po vítězi by zůstal jenom mastný flek.
Fyzika se má k matematice tak, jako se má sex k masturbaci.
Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme.
Fyzikům nezbývá nic lepšího než chodit s ustaranými tvářemi a smutně si stěžovat, že v pondělí, ve středu a v pátek musejí na světlo hledět jako na vlnu, zatímco v úterý, ve čtvrtek a v sobotu ho berou jako částici. A v neděli se prostě modlí...
U nás se vždy platilo více za muziku než za fyziku, a proto tady není žádný Einstein.