Frank Zappa

Frank Zappa

* 21. prosince 1940
† 04. prosince 1993

Francis Vincent Zappa byl americký kytarista, zpěvák a hudební skladatel, jeden z velkých experimentátorů v dějinách rockové hudby.
( Wikipedia )

 • Citáty
 • Vedeme krotkou válku s netečností. Nevím, jak jste na tom s netečností tady u vás, ale u nás, kluci a holky, jí máme fůry. Hodně z toho, co provozujeme, má lidi naštvat na tolik, aby aspoň na chviličku zpochybnili svoje prostředí a chtěli s ním něco udělat. Dokud okolní svět necítíte, nedělá vám starosti, nemůžete ho taky v ničem změnit. A něco se udělat musí, než Amerika uškrtí svět a nasere mu na hlavu.
  Koncepce „rockového kytarového sóla“ v osmdesátých letech byla pořádně zredukována na Vídli, Vídli ví udělej obličej, drž kytaru, jako by to byla tvoje klobása, namiř ji k nebesům a snaž se vypadat, že fakticky něco děláš.
  Jemně a sračkovitě, jemně a sračkovitě. Naservírujte jim to jemně a sračkovitě, protože tak to chce americké mládí mít, americké mládí nic lepšího nezná.
  Život je jedna velká žranice, vládne světu z radnice.
  Disko hudba slouží k tomu, aby se nudní a nezábavní lidé měli kde scházet, opít a následně rozmnožit.
  Hudba je vždycky komentářem ke stavu společnosti a krutosti na jevišti jsou určitě mírné ve srovnání s těmi, které v našem jménu provádí vláda.
  Rockový žurnalismus je to, když lidé, kteří neumějí psát, interviewují lidi, kteří neumějí mluvit, pro lidi, kteří neumějí číst.
  Kdyby vzali tu nejvíce improvizující kapelu světa, na jeviště, někteří lidé v jevišti by říkali: „Jo, ale kde je automatickej bubeník?“
  Já totiž jsem toho názoru, že dějiny naší doby se zachovávají přesněji na deskách, než v historických knihách.
  Ronald Reagan byl zvolen prezidentem, protože si nikdo neudělal čas mu v tom zabránit.
  Přežijí jen nudní a tupí!
  Existuje více hlouposti, než je vodíku ve vesmíru, a má delší trvanlivost.
  Tak mnoho knih, tak málo času.