Roger Martin

Životopis Roger Martin

* 04. srpna 1956

Roger Martin je kanadský profesor a spisovatel.
( Wikipedia [EN] )

  • Roger Martin je od roku 1998 děkanem podnikatelské fakulty Joseph L. Rotman School of Management, University of Toronto, kde se věnuje výzkumu konkurence a produktivity (Premier's Research Chair). Na této fakultě také předsedá the AIC Centre for Corporate Citizenship, the Desautels Centre for Integrative Thinking (Desautelsovu centru integrujícího myšlení), the Collaborative for Health Sector Strategy (Spolupráce pro oblast strategie zdravotnického sektoru) a the Institute for Competitiveness and Prosperity (Institutu pro konkurenceschopnost a prosperitu).

    R. Martin získal titul bakaláře AB na Hardvard University (1979) a MBA (Master of Business Administration) na Harvard Business School. Byl členem skupiny spolužáků HBS, kteří z malé firmy Monitor Company vybudovali jednu z vedoucích konzultačních firem v oblasti strategie na světě. V letech 1995 a 1996 byl spoluvedoucím této firmy. Stále pracuje jako poradce výkonných ředitelů velkých globálních společností.

    Jeho předchozí kniha The Responsibility Virus (Basic Books) vyšla v roce 2002. Martin píše četné články do publikací, jako jsou the Harvard Business Review, the Financial Times, Fast Company a Barron's a pravidelne píše online fejetony do BusinessWeek.

    V roce 2004 získal Roger Martin McLuhanovu cenu vizionářského vůdce. V roce 2005 jej Businessweek jmenoval jedním ze sedmi inovativních guruů ("Innovation Gurus"). V roce 2007 ho BusinessWeek pasoval do "B-School All-Star" jako jednoho z deseti nejvlivnějších profesorů ekonomických fakult na základě jeho práce o integrujícím myšlení.

    Roger Martin pracuje v komisích Thomson Corporation, Research in Motion, the Skoll Foundation, the Canadian Credit Management Foundation a Tennis Canada a je členem dozorčí rady dětské nemocnice Trustee of the Hospital for Sick Children. Dále je předsedou the Ontario Task Force on Compertitiveness, Productivity and Economic Progres (Ontarijské operační skupiny pro konkurenceschopnost, produktivitu a ekonomický pokrok).