Jan Sobotka

Životopis Jan Sobotka

* 07. ledna 1944

Jan Sobotka je český aforista, spisovatel, historik a pedagog.
( Wikicitáty )

 • Jan Sobotka se narodil v roce 1944 v Praze. Jeho rodiče byli oba právníci a velmi vzdělaní. Jan se od malička věnoval hudbě a hrál na klavír.

  V roce 1960 Jan úspěšně složil maturitu a nastoupil na právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během studií získal zkušenosti v oblasti práva a později pracoval jako advokát.

  V roce 1975 Jan nastoupil do nově vzniklého Ústavu pro hospodářskou soutěž. Tam se zaměřil na vytváření právních předpisů a zásad hospodářské soutěže.

  Jan se stal členem Mezinárodního sdružení pro hospodářskou soutěž a stal se jedním z vůdců v oblasti práva hospodářské soutěže.

  V roce 1990 Jan Sobotka nastoupil do České národní banky. Během svého působení v ČNB se zaměřoval na zlepšování právního rámce pro hospodářskou soutěž a na zvyšování konkurenceschopnosti českého hospodářství.

  V roce 2000 se Jan Sobotka stal členem Rady pro hospodářskou soutěž a stal se tak jedním z nejvýznamnějších českých právníků.

  Jan Sobotka je často požádán o poradenství ohledně práva hospodářské soutěže a jeho práce má vliv na řadu hospodářských a právních otázek. Je členem několika profesních organizací a často se účastní mezinárodních konferencí.