Zendaya

Životopis Zendaya

* 01. září 1996

Zendaya Coleman je americká herečka, zpěvačka, tanečnice a modelka.
( Wikipedia , Twitter )

 • Zendaya Maree Stoermer Coleman se narodila 1. září 1996 v Oaklandu v Kalifornii. Známá jako Zendaya. Je americká herečka, zpěvačka a tanečnice. Od roku 2010-2013 hrála v seriálu Disney Channel Shake It Up (Na Parket) hlavní roli Rocky Blue společně s Bellou Thorne, která hrála její nejlepší kamarádku Cece Jonesovou.

  Hrála ve třech filmech. Hrála jednu z hlavních rolí v televizním filmu Frenemies jako Halley Brandon. Tento film byl její úplně první. Také se objevila jako Rocky Blue v seriálu Hodně štěstí Charlie. Objevila se na PrankStars, kde hrála samu sebe v epizodě "Walk The Prank". Ještě si zahrála Sequoiu Jones v seriálu A.N.T. Farm v epizodě "Creative ConsultANT" a Michelle "MJ" Jones ve filmu Spider-Man: Homecoming.

  Zendaya podepsala smlouvu s Hollywood Records 8. srpna 2012 a začala nahrávat skladby pro své debutové album 12. srpna 2012. Vydala singl z nezávislého labelu "Swag It Out" a další singl s Bellou Thorne, který se nazývá "Watch Me". Je uveden na albu Break It Down. 20. března 2012 vydala píseň "Something to Dance For" jako propagační singl ze soundtracku Shake It Up: Live 2 Dance.

  V listopadu 2009 se zůčastnila konkurzu na roli CeCe Jonesové, aby se připojila k obsazení Dance Dance Chicago, později se název změnil na Shake It Up!, ale byla vybrána na roli Rocky Blue. Shake It Up (Na Parket) byl vysílán 7. listopadu 2010 a byl sledován 6,2 miliony diváků a tím se stal seriál druhou nejoblíbenější premiérou Disney Channel. Roku 2011 vydala Zendaya reklamní nezávislý singl "Swag It Out". Píseň napsal Bobby Brackins a produkoval ho Glenn A. Foster.

  V listopadu 2013 byla Zendaya vybraná jako Umělec měsíce Elvise Duranové a byla uvedena na NBC's Today, kde předváděla živý singl "Replay".

  V roce 2014 šla 16ti letá Zendaya na cast jako Zoey Stevensová, která je hlavní postavou filmu Disney Channel Zapped (Kluci na Povel), jejíž "chytrý telefon začíná nějakým způsobem ovládat všechny kluky kolem ní".

  K. C. Undercover měl premiéru na Disney Channelu 18. ledna 2015.

  Zendaya se zúčastnila hudebního seriálu The Greatest Showman, který bude vydán v prosinci 2017. Zendaya tam hraje společně s Hughem Jackmanem a Zacem Efronem.