Sylvester Stallone

Životopis Sylvester Stallone

* 06. července 1946

Sylvester Stallone, americký herec, scénárista a režisér s italskými kořeny, proslavil se především rolemi boxera Rockyho Balboy a vietnamského veterána Johna Ramba.
( oficiální stránka )

  • Michael Sylvester "Sly" Gardenzio Stallone se narodil 6. července 1946 v New Yorku. Je americký herec a filmař. Je známý pro své Hollywoodské akční role, včetně boxera Rockyho Balboa, titulní charakter série Rocky (sedm filmů->od 1976-2015); vojáka Johna Ramba ze čtyř filmů Rambo a Barneyho Rosse ve třech filmech The Expendables (od 2010 do 2014). Napsal nebo pomáhal psát většinu ze 14 filmů a režíroval mnoho filmů.

    Jeho film Rocky byl zařazen do Národního filmového rejstříku (National Film Registry) stejně jako jeho filmové rekvizity, které jsou umístěny v muzeu Smithsonian. Za film Rocky a svou hlavní rolí získal celosvětovou slávu. Rocky byl nominován na deset cen Akademie. Film získal Oscara za nejlepší snímek, nejlepší režii a nejlepší filmový střih.

    Roku 1975 hrál podpůrné role v Sbohem buď, lásko má (Farewell, My Lovely); Capone; a Cesta gladiátorů 2000 (Death Race 2000). Také měl hostující vystoupení v televizním seriálu Police Story and Kojak.

    V roce 1977 byl Stallone nominován na dvě ceny Akademie za Rockyho, za nejlepší originální scénář a nejlepšího herce. Stal se třetím člověkem v historii, který obdržel dvě nominace na stejný film po Charliem Chaplinovi a Orsonu Wellesovi. Získal pozitivní recenze, stejně jako za jeho první cenu Zlatý glóbus a třetí nominaci na Oscara.

    V roce 1979 napsal, režíroval a hrál v pokračování svého hitu, Rocky II (nahradil Johna H. Avildsena, který získal Oscara za režii prvního filmu), který se také stal velkým úspěchem. Později pokračoval v úspěchu tohoto filmu a napsal, režíroval a hrál v dalších dvou filmech: Rocky III (1982) a Rocky IV (1985).