Pepper de Callier

Životopis Pepper de Callier

Pepper de Callier je americký podnikatel a zakladatel Prague Leadership Institute.
( Prague Leadership Institute )

 • Peper de Callier se narodil a vyrostl na venkově uprostřed státu Indiana. O problematiku vedení lidí neboli leadershipu, lidského potenciálu a zdravého rozumu se začal zajímat již v sedmi letech diky tomu, že pravidelně připravoval materiály ke školení prodejců pro svou matku, která působila jako regionální ředitelka prodeje.

  Když jej postihla první velká životní rána - rozvod rodičů - odešel ze střední školy a stal se holičem.

  Na této první z mnoha životních křižovatek mu pomohl jeho bývalý ředitel, když jej přesvědčil, aby se vrátil na školu, dokončil ji a nakonec nastoupil na univerzitu. V arizonském Tucsonu poté Pepper založil, vybudoval a následně prodal pojišťovací společnost a vstoupil do další fáze svého života coby prezident a vydavatel časopisu Monterey Life Magazine se sídlem v Kalifornii. Po čase svůj podíl v časopise prodal a přijal místo konzultanta v Korn Ferry International, tehdy největší společnosti se zaměřením na vyhledávání talentů pro manažerské a exekutivní pozice. Poté nastoupil do další globální společnosti téhož zaměření - Spencer Stuart - , tentokrát už jako partner. Jako své poslední působiště na půdě Spojených států si Pepper vybral společnosti Heidrick and Struggles, což byla podle deníku The Wall Street Journal svého času nejuznávanější firma v oboru vyhledávání manažerských talentů. Jako její partner měl za úkol uvést společnost na trh v jižní Kalifornii.

  Pepper nebyl nikdy mužem, který by se vyhýbal životním křižovatkám, a tak se pět let nato rozhodl pro předčasný odchod do penze a se svou ženou Priscillou se odstěhoval nejprve na francouzský venkov a později do Toskánska, kde započal další éru své životní dráhy - pobyt v Evropě. Dnes žije v Praze, starobylém hlavním městě České republiky. Sám přiznává, že jeho kariéra předčasného důchodce se nadobro zhroutila. Stal se totiž ředitelem přední středoevropské vyhledávací firmy Bubenik Partners, založil The Prague Leadership Institute a působí také jako poradce nadace Forum 2000, založené bývalým prezidentem České republiky Václavem Havlem.

  Tisíce lidí čtou pravidelně jeho sloupek o managementu a vedení v deníku Hospodářské noviny a na jeho blogu na zpravodajském serveru Aktuálně.cz. Pepper dnes díky svým zkušenostem čítajícím více než 30 let práce s vrcholovými manažery prožívá podle svých slov nejuspokojivější část své kariéry - koučuje druhé, píše a přednáší o zdravém rozumu a pomáhá ostatním zorientovat se na křižovatkách života.

  Pepper radil manažerům v Asii, Severní Americe, Evropě a na Středním východě, vedoucím pracovníkům společností, jako jsou Microsoft, Japan Energy, Emerson Corporation, Boeing, SAIC, Sempra Energy, Hitachi, Oki Semiconductor Company, Ericsson, SAB Miller, Telefonica O2, UniCredit Bank, Vodafone, Imperial Tobacco, Raiffeisen Bank, DHL, Nokia, EuroFarms, Office Depot, Warburg Pincus, McKinsey & Co., Young Presidents Organization a díky svým knihám i Vám.