Napoleon Hill

Životopis Napoleon Hill

* 26. října 1883
† 08. listopadu 1970

Napoleon Hill byl americký autor, který byl jedním z prvních producentů moderního žánru literatury věnované osobnímu úspěchu.
( Wikipedia )

 • Napoleon Hill se narodil 26.října roku 1883 ve Virginii a zemřel 8.listopadu roku 1970 v Jižní Karolíně. Napoleon byl americký autor. Byl jedním z prvních producentů moderního žánru literatury věnované osobnímu úspěchu. Jeho nejznámější kniha Myšlením k bohatství je jedna z nejprodávanějších knih všech dob.

  Hill se narodil do chudoby dvoupokojového srbu ve městě Pound ve Virginii. Když mu bylo 10 let, zemřela mu matka. Začal psát ve věku 13 let jako reportér místních novin. Svoji výplatu z tohoto psaní použil na právnickou školu, ale brzy byl nucen odejít z důvodu finančních nedostatků. Za bod zlomu jeho kariéry je považováno to, když dostal nařízeno v rámci série článků o slavných mužích provést rozhovor s Andrewem Carnegie. Toho času byl Andrew jeden z nejmocnějších mužů na celém světě.

  V rámci svého výzkumu dělal Hill rozhovory s několika z nejúspěšnějších lidí, včetně Thomase Edisona, Alexandra Grahama Bella, George Eastmana, Henryho Forda, Johna D. Rockefellera, Charlese M. Schwaba, Elmera Gatese, F. W. Woolwortha, Williama Wrigleyho Jr., Johna Wanamakera, Williama Jenningse Bryana, Josifa Stalina, Theodora Roosevelta, Williama H. Tafta, Woodrowa Wilsona, Charlese Allena Warda a Jenningse Randolfa. Projekt trval 20 let a víc. Během těchto více než 20ti let se stal Napoleon poradcem Carnegieho.

  Napoleon věnoval většinu svého úsilí do vysvětlení překvapujícího tvrzení, že "Myšlenky jsou věci."

  Napoleon Hill - výběr z myšlenek

  "Žít bez cílů je jako jít na výlet a nevědět kam."

  "Jestliže neporazíte sebe, budete poraženi sebou"

  "Není divné, že se většinou bojíme toho, co se nikdy nestane?"