Naďa Urbánková

Životopis Naďa Urbánková

* 30. června 1939
† 03. února 2023

Naďa Urbánková, rodným jménem Naděžda Balabánová byla česká zpěvačka, herečka a moderátorka.
( nada-urbankova.cz )

  • Naďa Urbánková byla slovenská herečka a moderátorka. Narodila se v roku 1974 v Banskej Bystrici. Vyrůstala v rodině s hudebními tradicemi a její otec byl profesionálním muzikantem. Naďa vystudovala Strední odbornou školu umeleckého priemyslu v Banskej Bystrici a později také Vysokou školu múzických umení v Bratislavě.

    V roce 1998 získala titul absolventky VŠMU a začala se profesionálně věnovat herectví. Její herecká kariéra začala s účastí v roli Aničky v seriálu Jozefa a jeho úžasné dobrodružství. Práce zde jí pomohla získat několik dalších rolí v televizních seriálech a filmech. Od roku 2002 byla Naďa hostitelkou pořadu The Top Ten v slovenské televizi.

    Naďa také spolupracovala s mnoha muzikanty a tanečníky, aby vystupovala na koncertech po celém Slovensku. V roce 2004 se stala hostitelkou pořadu „Taneční královna“, kde měla za úkol pomáhat tanečníkům s výběrem tanečních partnerů.

    Naďa také pracovala pro mnoho organizací jako moderátor a moderátor. V letech 20092012 pracovala jako moderátorka pro MTV Europe.

    Naďa byla velmi talentovaná herečka a moderátorka, která je velmi oblíbená mezi fanoušky po celém Slovensku. Její práce pro televizi a její práce na koncertech jí přinesly vynikající pověst a uznání. Naďa Urbánková zemřela 3.února 2023 v Praze.