Louise L. Hay

Životopis Louise L. Hay

* 08. října 1926

Louise L. Hay je spisovatelka publikací o osobním růstu, pořádá a vede semináře jako motivační kouč, přednáší o metafyzice.
( louisehay.com )

 • Louise Lynn Hay (Helen Vera Lunneyová) se narodila 8. října 1926 v Los Angeles. Louise je americká motivační autorka a zakladatelka Hay House. Narodila se rodičům Henrymu Johnu Lunneymu (1901-1998) a Veronice Chwalové (1894-1985).

  Když bylo Hayové 15 let, tak vystoupila ze střední školy bez diplomu, otěhotněla a na svých 16 narozeninách se své novorozené dívky vzdala. Poté se přestěhovala do Chicaga. Tam pracovala na nízkoplatových pracovních místech. Roku 1950 se přesunula do New Yorku. V tomhle okamžiku změnila své jméno a začala svou kariéru jako modelka. Dosáhla úspěchu a pracovala pro Bill Blass, Oleg Cassini a Pauline Trigère. V roce 1954 se provdala za anglického obchodníka Andrewa Haye. Po 14 letech manželství byla zničená, že ji opustil kvůli další ženě.

  Roku 1976 napsala Hay svoji první knihu Heal Your Body (Zahoj své tělo). Nejdříve to bylo brožura. Tato brožura byla později rozšířena do její knihy "You Can Heal Your Life" (Můžeš zahojit svůj život), která byla publikována roku 1984. V únoru 2008 tato kniha byla na druhém místě v New York Times za nejprodávanější.

  V roce 1984 Hay založila vydavatelskou firmu Hay House. Roku 1988 Reid Tracy nastoupil do společnosti jako účetní a nakonec se stal generálním ředitelem. Podnikání vzkvétalo a přitahovalo různé spisovatele. Od 2015 je Hay House primárním vydavatelem knih a zvukových knih od Deepak Chopry a Doreen Virtue, stejně jako mnoho knih od Wayne Dyer. Hay House také publikuje učení "Abrahama".

  Vedle provozování své vydavatelské společnosti, Hay provozuje charitativní organizaci Hay Foundation, kterou založila v roce 1985.

  V roce 2008 měl premiéru film o životě Louise Hayové "You Can Heal Your Life". Film je o jejím životě. Také uvádí pozoruhodné autory v oblasti osobního rozvoje, včetně Gregg Braden, Wayne Dyer, Gay Hendricks, Esther a Jerry Hicks a Doreen Virtue. Film režíroval Michael Goorijan, který získal ocenění Emmy. Ve stejném roce Louise Hay vyhrála cenu Minerva na konferenci žen.