Avicii

Životopis Avicii

* 08. září 1989
† 20. dubna 2018

Avicii, vlastním jménem Tim Bergling, byl švédský DJ nominovaný na ceny Grammy, zemřel z důvodu nadměrného užívání alkoholu.
( Wikipedie )

 • Tim Bergling se narodil 8.září 1989 ve Stockholmu ve Švédsku. Je známý spíše pod svým uměleckým jménem Avicii. Byl švédský hudebník, DJ, remixer a hudební producent.

  Svou kariéru začal v 16 letech, kdy vysílal remixy na internetových fórech elektronické hudby, což ho vedlo k podpisu jeho první nahrávací smlouvy. V roce 2011 se dostal do popředí s jeho singlem "Levels". Jeho debutové studiové album, True (2013), představovalo elektronickou hudbu v kombinaci s prvky několika hudebních žánrů a získalo obecně pozitivní recenze od hudebních kritiků. Mezi nejlepší desítku se umístila ve více než patnácti zemích a překonala tak australské, švédské, dánské a americké taneční grafy.

  Vedoucí singl "Wake Me Up" dosáhl v USA čtvrtého místa. V roce 2015 vydal své druhé studiové album "Stories" a v roce 2017 vydal EP s názvem Avīci (01).

  Jeho katalog hudby zahrnoval i singly: "I Could Be the One" s Nicky Romeo, "You Make Me", "X You", "Hey Brother", "Addicted to You", "The Days", "The Nights", "Waiting for Love", "Without You" a "Lonely Together". Bergling byl nominován na cenu Grammy za svou práci na "Sunshine" s Davidem Guettem v roce 2012 a jeho track "Levels" v roce 2013.

  V lednu 2012 byl Bergling hospitalizován po dobu 11 dní v New Yorku s akutní pankreatitidou způsobenou nadměrným užíváním alkoholu. V roce 2014 se Bergling podrobil operaci, kde mu odstranili žlučník. V roce 2016 se jeho zdraví zhoršilo a následně odešel z živého vystoupení. Bergling veřejně mluvil o svých zdravotních problémech a tlaku od svého vedení v dokumentárním filmu "Avicii: Pravdivé příběhy" z roku 2017.

  Zemřel 20.dubna 2018 v Muscatu v Ománu ve věku 28 let. Ze začátku nebyla podána žádná příčina smrti. O šest dní později jeho rodina v otevřeném dopise uvedla, že trpí vážnými problémy stresu a duševního zdraví již řadu let. Dopis byl napsán tak, že naznačoval, že způsob jeho smrti byl sebevraždou. Dne 1.května 2018 zpráva vydaná společností TMZ uvedla, že Bergling se pořezal rozbitým sklem a zemřel na vykrvácení a tím se potvrdila příčina smrti sebevraždou.