Paul Adler

Životopis Paul Adler

* 04. dubna 1878
† 08. června 1946

Paul Adler byl německý podnikatel, náboženský lídr a filantrop.
( Wikipedie )

 • Paul Adler byl německý podnikatel, náboženský lídr a filantrop, který se narodil v roce 1878 v Berlíně. Byl synem židovského obchodníka s textilními výrobky a od mládí se zajímal o obchod a vzdělávání.

  V roce 1902 Paul založil první společnost, která se zabývala obchodem s textilními výrobky. Společnost se dostala na vrchol a stala se jednou z největších obchodních společností ve střední Evropě.

  V roce 1905 se Paul stal členem německého Náboženského jednoty židovského učení a stal se vedoucím významného židovského obchodního sdružení.

  V roce 1912 Paul založil nadaci, která se zaměřovala na vzdělávání mládeže a pomáhala mladým lidem z chudých rodin. Nadace pomohla vybudovat několik škol a knihoven po celé Evropě.

  V roce 1938 byl Paul nucen opustit Německo kvůli nástupu nacistického režimu. Přestěhoval se do Švýcarska a pokračoval ve své práci pro nadaci.

  V roce 1946 Paul Adler zemřel ve věku 68 let ve Švýcarsku. Jeho odkaz zůstává zakořeněn v jeho nadaci, která stále pomáhá mladým lidem z chudých rodin.