Miguel Ruiz

Životopis Miguel Ruiz

* 27. srpna 1952

Don Miguel Ángel Ruiz, známý také jako Don Miguel Ruiz, je mexickým autorem knih o neošamanismu a spiritualitě New Age.
( Wikipedia )

 • Don Miguel Ángel Ruiz se narodil 27. srpna 1952. Je spíše známý jako Don Miguel Ruiz. Je mexický autor duchovních textů Toltec.

  Jeho dílo je nejvíce známé mezi členy hnutí New Age, které se zaměřuje na starověké učení jako prostředek k dosažení duchovního osvícení. Ruiz je uveden jako jeden z agentury Watkins, 100 nejvlivnějších duchovních žijících lidí roku 2014.

  Don Miguel Ruiz se narodil ve venkovském Mexiku, nejmladší ze 13ti dětí. Navštěvoval lékařskou školu a stal se chirurgem. Několik let praktikoval medicínu se svými bratry.

  Dopravní nehoda změnila směr jeho života. Vrátil se ke své matce, aby získal větší morální porozumění. Následně se vyučoval na šamana a přestěhoval do Spojených států.

  Kniha The Four Agreements (Čtyři dohody) se zveřejnila v roce 1997. Byla nejprodávanější knihou v New York Times více než 7 let. Poté následovaly další knihy: The Mastery of Love, The Voice of Knowledge, Prayers, Beyond Fear a The Fifth Agreement - spolupráce se svým synem Donem Joséem. Všechny jeho knihy jsou mezinárodně nejprodávanější. Jeho kniha The Toltec Art of Life and Death byla zveřejněna na konci roku 2015.

  V roce 2002 utrpěl Ruiz téměř infarkt. Poškození z infarktu a následné koma mu zanechalo srdce, které fungovalo jen s neustálými bolestmi. 9. října 2010 podstoupil transplantaci srdce v nemocnici Los Angeles.