Jaromír Bosák

Životopis Jaromír Bosák

* 13. května 1965

Mgr. Jaromír Bosák je český sportovní komentátor a novinář. Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy. Bydlí v Šestajovicích u Prahy.
( Wikipedia )

  • Mgr. Jaromír Bosák se narodil 13. května 1965 v Chebu. Je český sportovní komentátor a novinář. Vystudoval Fakultu sociálních věd, Karlovu Univerzitu.

    Se svou novinářskou kariérou nastoupil na Radio Bonton. Také napsal články o fotbalu do časopisu Gól. Ve sportovně-novinářských kruzích o něm mluví jako o velkém odborníkovi v německém fotbalu.

    Od roku 1994 komentuje fotbalové vysílání pro Českou televizi. Od roku 2000 - 2002 byl šéfredaktorem redakční rady pro sport. V současnosti je jedním z nejoblíbenějších komentátorů v České republice. Vedle fotbalu je také milovník golfu, který také komentuje. Je šéfredaktorem golfových časopisů Golf Vacation a GolfPunk. Jaromír Bosák společně se svým kolegou Sacredem dali svůj hlas do počítačové hry FIFA.

    V roce 2008 se společně s profesionální tanečnicí Evou Krejciřovou zúčastnil třetí série taneční soutěže Star Dance. I když nikdy netančil, měl vysokou úroveň podpory pro televizní publikum a úspěšně dokončil sedm kol soutěže a skončil na třetím místě.

    Je členem týmu Real Top Praha, ve kterém se podílí na charitativních zápasech a akcích.