Jane Roberts

Životopis Jane Roberts

* 08. května 1929
† 05. září 1984

Dorothy Jane Roberts byla americká spisovatelka, básnířka a spirituální medium, která napsala sérii knih skrze údajnou éterickou bytost zvaného Seth.
( wikiquote [EN] )

  • Dorothy Jane Roberts se narodila 8. května 1929 v Albany v New Yorku a zemřela 5. září 1984. Byla americkou spisovatelkou, básnířkou a samozvaným psychickým a duchovním médiem. Tvrdila, že skrze ní promlouvá energická osobnost, která se nazývá Seth. Její publikace Sethových textů, známá jako Seth Material, z ní vytvořila jednu z předních osobností ve světě paranormálních jevů. Jane Roberts byla jednou z hlavních osobností, která odstartovala hnutí New Age.

    Vyrůstala nedaleko Saratoga Springs v New Yorku. Když měla dva roky, tak se její rodiče rozvedli (Delmer Hubbell Roberts a Marie Burdo). Se svým jediným dítětem se Marie vrátila k vlastním rodičům a domovu, který měla rodina pronajatý řadu let. V roce 1932 začala Marie prožívat počáteční stavy revmatoidní artritidy. Roku 1936 byla babička Jane zabita při automobilové nehodě. O rok později její dědeček opustil dům. Jakmile se Marie stala invalidní na lůžku, tak se o ni musela Jane postarat. Když se Marie pokusila o pátý pokus sebevraždy, tak si vzala spoustu pilulek na spaní a později skončila v nemocnici. Pořád dokola opakovala, že narození Jane způsobilo její onemocnění.

    O 10 let později vyvinula Jane přetrvávající příznaky kolitidy. Když dospěla, měla nadměrně aktivní štítnou žlázu. Její zrak byl špatný. Potřebovala velmi silné brýle, které nosila jen někdy. Byla v situaci, kdy měla přirozený strach z opuštění a samoty, čímž se zatemnilo její vnímání vlastní reality.