Ian Somerhalder

Životopis Ian Somerhalder

* 08. prosince 1978

Ian Joseph Somerhalder je americký herec, producent a model, známý jako Damon Salvatore ze seriálu Upíří deníky nebo Boone ze seriálu Ztraceni.
( oficiální stránka , Twitter )

 • Ian Joseph Somerhalder se narodil 8. prosince 1978 v Covingtonu v Louisianě. Je americký herec, model a režisér. Je známý pro roli Boone Carlyle v televizním dramatu Ztraceni a pro roli Damona Salvatora v CW nadpřirozeném seriálu Upíří deníky, kde hrál hlavní roli společně s Ninou Dobrev a Paulem Wesleym.

  V roce 2009 se objevil ve filmu Turnaj zabijáků (The Tournament), kde hrál roli vraha, který se účastnil smrtící soutěže s dalšími vrhy. V červnu 2009 byl obsazen do role upíra Damona Salvatore do televizního seriálu Upíří deníky. Ian Somerhalder získal několik ocenění Teen Choice Award a People's Choice Award.

  V říjnu 2012 bylo uvedeno, že byl obsazen do filmu Time Framed, který začal natáčet v Los Angeles.

  Společně s jeho spoluhvězdami Candicí Accolou a Michaelem Trevinem podporuje projekt It Gets Better, který zabraňuje sebevraždám mládeže.

  Ian oznámil prostřednictvím Twitteru a v různých rozhovorech, že založil "Nadaci Iana Somerhaldera", který doufá, že bude vzdělávat lidi o významu ochrany životního prostředí a zvířat. Byla založena 8. prosince 2010. Přesně na jeho 32. narozeniny.

  V roce 2011 navštívil Savory v Africe a oznámil, že o něm natáčí dokument s cílem získat Nobelovu cenu.