Elon Musk

Životopis Elon Musk

* 28. června 1971

Elon Musk je americký podnikatel, spoluzakladatel internetového platebního systému PayPal a automobilky Tesla Inc., zakladatel kosmické společnosti SpaceX.
( wikipedia [CS] )

 • Elon Musk (Elon Reeve Musk) se narodil 28. června 1971 v Pretorii v Transvaalu v Jihoafrické republice. Je kanadsko-americký obchodní magnát, investor, inženýr a vynálezce. Je zakladatel a generální ředitel společnosti SpaceX; spoluzakladatel, investor, generální ředitel a architekt společnosti Tesla Inc.; spolupředseda OpenAI (nezisková organizace pro výzkum umělé inteligence) a zakladatel a generální ředitel společnosti Neuralink. Předtím byl spoluzakladatel a předseda společnosti SolarCity; spoluzakladatel Zip2 a zakladatel X.com, který se spojil s Confinity a vzal si jméno PayPal. Uvedl, že cíle SolarCity, Tesla a SpaceX se točí kolem jeho představy o změně světa a lidskosti.

  Musk byl během svého dětství těžce šikanován a byl hospitalizován, když ho skupina chlapců vyhodila po schodech a pak ho porazila, dokud neztrácel vědomí.

  V 17ti letech byl přijat do Queen's University v Kingstonu v Ontariu. Po dvou letech studia na univerzitě v roce 1992, se musel přemístit na univerzitu v Pensylvánii, kde v květnu 1997 obdržel bakalářský titul z fyziky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a získal bakalářský titul v oboru ekonomie.

  Tosca Musková je sestra Elona a je režisérka, Je zakladatelkou společnosti Musk Entertainment a produkovala různé filmy.

  Musk uvedl, že chce zemřít na Marsu, jenom ne nárazem.

  Musk je předsedou Musk Foundation, která se zaměřuje na filantropické (lidumilné) úsilí o poskytování energetických systémů solární energie v postižených oblastech, katastrofami.

  V červenci musela nadace Musk požádat Matthewa Inmana a Wiliama Terba, dědice Nikola Tesla, aby darovali 8 milionů dolarů na výstavbu Vědeckého centra Tesla ve Wardenclyffe. Musk souhlasil s darováním 1 milionu amerických dolarů.

  V lednu 2015 věnoval Musk institutu Future of Life 10 milionů amerických dolarů, aby vedl globální výzkumný program zaměřený na udržení umělé inteligence pro lidstvo.