Edgar Cayce

Životopis Edgar Cayce

* 18. března 1877
† 03. ledna 1945

Edgar Cayce byl americký jasnovidec, který údajně vlastnil schopnost odpovídat na otázky všeho druhu, jako například o léčení, reinkarnaci, válkách, Atlantidě, o budoucnosti, zatímco byl v tranzu. Po probuzení si nic nepamatoval, proto se mu přezdívá spící prorok.
( edgarcayce.org [EN] )

 • Edgar Cayce se narodil 18. března 1877 v Kentucky a zemřel 3. ledna 1945 ve Virginii ve věku 67 let. Edgar byl americký a křesťanský mystik, který odpovídal spíše na různorodé otázky jako je třeba léčení, války, reinkarnace, Atlantis a budoucí události. "Spící prorok" byla přezdívka od jeho biografa. Asociace pro výzkum a osvětu byla nezisková organizace a byla založena, aby mu usnadnila práci.

  Od některých je považován za pravého zakladatele.

  Cayce se 14.března 1897 stal zaměstnancem Gertrude Evans. Vzali se 17.června 1903. Narodili se jim 3 děti: Hugh Lynn Cayce (16. března 1907 - 4. července 1982), Milton Porter Cayce (28. března 1911 - 17. května 1911) a Edgar Evans Cayce (9. února 1918 - 15. února 2013).

  V prosinci 1893 se rodina Cayce přestěhovala do Hopkinsville v Kentucky. Během téhle doby dostal Cayce osmé vzdělání. Opustil rodinnou farmu, aby vykonával různé formy zaměstnání.

  Cayceovo vzdělání se zastavilo, když byl v deváté třídě, protože jeho rodina si nemohla dovolit náklady.

  Během svého života byl Edgar přitahován k církvi jako člen Kristových Učeníků. Jednou ročně a přesto každý rok četl Bibli. Učil na nedělní škole a najímal misionáře.

  V roce 1900 vytvořil Cayce obchodní partnerství se svým otcem, aby prodal Woodmana světového pojištění. V březnu byl bohužel zasažen těžkým zánětem hrtanu, proto přišel k úplné ztrátě hlasu. Nemohl vůbec pracovat, a tak žil doma s rodiči skoro rok. Pak se rozhodl, že vstoupí do obchodování s fotografiemi. To je povolání, které by na jeho hlas působilo méně. Stal se talentovaným obchodníkem.

  Roku 1901 vystoupil v operní budově Hopkinsville zábavný hudebník jménem Hart, který se označoval jako "The Smile Man". Hart slyšel o Cayceovu stavu a nabídl se, že se ho pokusí vyléčit. Cayceův hlas se údajně vrátil v hypnotickém transu a zmizel po probuzení.