Ashley Tisdale

Životopis Ashley Tisdale

* 02. července 1985

Ashley Michelle Tisdale je americká herečka a zpěvačka.
( Wikipedia )

  • Ashley Michelle Tisdale se narodila 2. července 1985 v Monmouth County v New Jersey. Ashley je americká herečka, zpěvačka a producentka. Během svého dětství se objevila ve více než stovce reklam a měla malé role v televizi a v divadle. Svého úspěchu dosáhla v roli Maddie Fitzpatrick v seriálu Disney Channel, Sladký život Zacka a Codyho. Její úspěch byl zvýšen, když si zahrála Sharpay Evans v High School Musical. Filmová řada High School Musical získala obrovský úspěch. Úspěch série vedl k tomu, že Ashley podepsala smlouvu s Warner Bros. Records. Dále namluvila Candace Flynn v animované sérii Phineas & Ferb (2007-2015).

    O něco později se Tisdale začala objevovat ve více filmech a vrátila se do televize se showmi jako Hellcats (2010). Její produkční společnost se poprvé založila v roce 2008. Jmenuje se Blondie Girl Productions. V roce 2010 podepsala víceletou produkční dohodu se společností Relativity Media. Tisdale bude produkovat show jako Miss Advised (2012) jako součást dohody.

    V roce 2011 si zahrála ve filmu Sharpay a její báječné dobrodružství. Také měla hlavní roli v hororové komedii Scary Movie 5 (2013). I nadále se objevuje v televizních rolích. Připojila se k obsazení Clipped (2015), kde hraje hlavní roli.

    V roce 2013 oznámila, že pracuje na svém třetím albu a vydala propagační singl "You're Always Here". Slouží také jako výkonný producent televizního seriálu ABC Family Young & Hungry. V září 2015 byla jmenována tvůrčí ředitelkou společnosti Signorelli. V roce 2016 měla svou značku Illuminate makeup a v roce 2017 potvrdila, že pracuje na svém třetím studiovém albu, ale neuvedla žádné detaily o vydání.