Alessandro Baricco

Životopis Alessandro Baricco

Alessandro Baricco je italský spisovatel, dramatik a hudební kritik. Narodil se v roce 1958 v Turíně v Itálii a studoval filosofii a hudbu. Jeho literární díla jsou často charakterizována poetickým jazykem, lyrickými obrazy a surrealistickými prvky.
( Goodreads )

 • Alessandro Baricco je italský spisovatel, narozený 25. ledna 1958 v Turíně v Itálii. Je známý pro svou práci jako románový spisovatel, esejista a dramatik.

  Baricco studoval filozofii a hudební vědu na univerzitě v Turíně. V roce 1984 získal doktorát z estetiky a literatury. Poté pracoval jako novinář a kritik, než se v roce 1991 rozhodl plně se věnovat psaní.

  Jeho první román, "Landschaft mit Dromedar" ("Krajina s velbloudem"), vyšel v roce 1991 a okamžitě získal obdiv kritiků i čtenářů. Jeho následující dílo, "Oceán moře" ("Oceano mare"), bylo publikováno v roce 1993 a získalo cenu Viareggio.

  V roce 1994 Baricco publikoval sbírku esejů s názvem "Next", která se zaměřuje na kulturu a technologii. V roce 1996 napsal svůj nejznámější román "Seda" ("Seta"), který se stal mezinárodním bestsellerem a byl přeložen do mnoha jazyků.

  Další Bariccovy romány zahrnují "Novecento" (1994), "Někoho milovat" ("Qualcuno con cui correre") (2001), "Mr Gwyn" (2013) a "The Game" (2018). Jeho divadelní hry zahrnují "Název" ("Il Nome") (1995), "Emmaus" (2009) a "The Barnum Effect" (2017).

  Baricco je také spoluzakladatelem a ředitelem Scuola Holden, soukromé vzdělávací instituce v Turíně, která se zaměřuje na kreativní psaní a umění. Je také známý pro své příspěvky do italských novin a časopisů, včetně La Repubblica, Corriere della Sera a Vanity Fair.

  Celkově Alessandro Baricco patří k nejvýznamnějším italským spisovatelům současnosti a jeho dílo je přeloženo do mnoha jazyků a vychází po celém světě.