Peyton Roi List

Životopis Peyton Roi List

* 06. dubna 1998

Peyton Roi List je americká herečka a modelka.
( Wikipedie )

  • Peyton Roi List se narodila 6. dubna 1998. Je americká herečka a modelka. Známá je především rolí Emmy Ross v komediálním seriálu Disney Channel Jessie a pokračováním, Táborníci z Kikiwaka. Také je známá pro hraní Holly Hills ve filmu Deník malého poseroutky 2 a Deník malého poseroutky 3.

    Má dva bratry, dvojče Spencera a mladšího bratra, Phoenixe, oba dva jsou herci.

    Jako malé dítě se objevila v různých televizních epizodách a filmech. Byla modelkou pro tween časopisy. Pro rok 2011 byla modelkou časopisu Justice. V tomto stejném roce se připojila k obsazení seriálu Disney Channel Jessie. Zahrála si Emmu Rossovou, nejstarší ze 4 sourozenců, o které se stará chůva Jessie (Debby Ryan). V roce 2015 hrála roli v seriálu pokračování Jessie, Táborníci z Kikiwaka. V roce 2016 si zahrála hlavní roli společně s Jacobem Bertrandem v originálním filmu Disney Channel Výměna.

    V roce 2010 se objevila ve filmu Nezapomeň na mě (Remember Me), kde hrála společně s Robertem Pattinsonem. Hrála dívku, která šikanovala malou sestru Pattinsonovy postavy. V tomto roce se také objevila ve filmu Disney Channel Čarodějův učeň a ve filmu Posedlá zlem (Secrets in the Walls), kde hrála společně s Jeri Ryan a Kay Panabaker.

    Peyton List má stejné jméno jako herečka Peyton List (narozena 1986). Mladší Peyton používá jméno Peyton R. List, aby se vyhnula nejasnostem.