Miley Cyrus

Životopis Miley Cyrus

* 23. listopadu 1992

Miley Ray Cyrusová, nepřechýleně Miley Ray Cyrus je americká herečka, zpěvačka a textařka. Je známá hlavně díky účinkování v Disney Channel sériích Hannah Montana.
( oficiální stránka , Twitter )

  • Miley Ray Cyrus (narozena Destiny Hope Cyrus) se narodila 23. listopadu 1992 ve Franklinu v Tennessee. Miley je americká herečka, zpěvačka a skladatelka. Po hraní drobných rolí v televizním seriálu Doc a ve filmu Big Fish se v roce 2006 stala dospívajícím idolem v roli Miley Stewart v televizním seriálu Disney Channel Hannah Montana. Na konkurzu se ucházela o roli Lilly, ale místo toho jí nabídli roli hlavní, tedy Miley. Na začátku byla odmítnuta, protože byla prý příliš "mladá a malá", ale nakonec byla vybrána díky svému zpěvu a herectví. Její otec Billy Ray Cyrus v Hanně Montaně hraje jejího otce. Poté podepsala nahrávací smlouvu s Hollywood Records. Vydala své druhé album Breakout a zahájila svou filmovou kariéru jako hlasová herečka roku 2008 v animovaném seriálu Bolt. Miley také hrála v celovečerním filmu Hannah Montana: The Movie. V roce 2010 vydala své třetí album "Can't Be Tamed", které je neprodávanějším albem její kariéry. Dále hrála ve filmu Poslední píseň. V letech 2011-2012 se Miley zaměřila především na svou hereckou kariéru. V roce 2016 se stala porotcem pro jedenáctou sezónu v pěvecké soutěži The Voice společně s Aliciou Keys.

    Během práce na Hanně Montaně se zapsala na školu a studovala se soukromým učitelem. Roku 2001, kdy bylo Miley osm let, se rodina přestěhovala do Toronta v Kanadě, zatímco její otec Billy natáčel televizní seriál Doc.

    Miley ve své první roli hrála dívku jménem Kylie v televizním seriálu Doc. Její matka Tish Cyrus se stala její manažerkou a snažila se získat tým, který by pomohl její kariéře.

    Miley Cyrus získala četná ocenění a nominace, protože ji Billboard zařadil jako čtvrtou nejprodávanější umělkyni v roce 2009. V roce 2010 se dostala na Forbes Celebrity 100 a byla zařazena na 13té místo a v roce 2013 byla prohlášena za "umělce roku" televizní a hudební stanicí MTV.