Martina Stoessel

Životopis Martina Stoessel

* 21. března 1997

Martina Stoessel, nebo jen Tini je argentinská herečka, tanečnice, zpěvačka a modelka, která se proslavila hlavní rolí v seriálu Violetta.
( Wikipedia )

 • Martina Alejandra Stoessel Muzlera s přezdívkou Tini se narodila 21. března 1997 v Buenos Aires v Argentině. Tini je argentinská herečka, zpěvačka, modelka a tanečnice. Popularitu získala díky původní sérii seriálu Violetta, kde ztvárnila postavu Violetty Castillové. Roku 2016 se dala na sólovou kariéru. V říjnu 2016 oznámila své první sólové turné, které se jmenuje "Got Me Started Tour". Toto turné začalo 18. března v Madridu.

  Tini je dcerou televizního producenta Alejandra Stoessel a Mariany Muzlerové. Tini má i bratra, který se jmenuje Francisco Stoessel a je o rok starší než Tini. Když byla Tini mladá, navštěvovala hereckou školu tři roky. Na herecké škole studovala herectví, zpěv a tanec.

  V roce 2007 získala Tini roli v první sérii populární argentinské dětské telenovely, Patito Feo. Tini si zahrála roli "Amy" v záběru do minulosti.

  Roku 2011 nahrála Tini španělskou verzi Shannon Saunders píseň "záře", která se nazývala "Tu Resplandor". Tato píseň byla také zahrnuta do alba Disney Princess: pohádka písní. Také nazpívala španělskou verzi písnicky Let it go od Demi Lovato, která se jmenuje Libre soy.

  Nazpívala také úvodní píseň Violetty s názvem "En Mi Mundo" ve španělštině. Píseň byla vydána 5. dubna 2012 na propagaci seriálu. Jako následující natočila její italskou verzi "Nel Mio Mondo" a anglickou verzi "In My Own World". Za roli Violetty Castillo získala Tini ocenění za ženský objev v soutěži 2012 Kids 'Choice Awards v Argentině a také byla nominovaná na Nickelodeon Kids' Choice Awards v kategorii "Oblíbený latinskoamerický umělec".

  10. srpna 2013 se Tini a ostatní herci z Violetty zúčastnili charitativní akce UNICEF. Od roku 2012 do roku 2014 se Tini podílela na nahrávání hudebních alb ze všech tří sérií Violetta a jiných...

  V roce 2014 se Tini zúčastnila dabování na verzi filmu Univerzita pro příšerky. V květnu 2014 vydala svoji první knihu "Simplemente Tini" (česky zní "Jednoduše Tini") Je to biografická kniha.

  Tini a několik herců z Violetty natočili film, Tini: Violettina proměna. Dále film z koncertů a herci z Violetty, Violetta: Cesta na Vrchol.