Laura Marano

Životopis Laura Marano

* 29. listopadu 1995

Laura Marie Marano je americká herečka.
( Wikipedia )

 • Laura Marano se narodila 29. listopadu 1995 v Los Angeles v Kalifornii. Laura je americká herečka, zpěvačka a skladatelka. Je mladší sestra herečky Vanessy Marano. Nejvíce je známá pro její hlavní roli Ally v seriálu Disney Channel Austin & Ally, kde hraje společně hlavní roli s Rossem Lynchem.

  Laura si zahrála v indickém filmu A sort of Homecoming. Také v roce 2015 hrála v originálním filmu Disney Channel Bad Hair Day. V roce 2015 podepsala smlouvu se společností Big Machine Records a 11. března 2016 vydala debutový singl "Boombox". Na konci roku 2016 se Big Machine Records rozhodli, že opustí všechny své popové umělce. Marano pak tedy v roce 2017 podepsala smlouvu s Warner Bros. Records a v tomto roce plánuje vydat své debutové album.

  Její první herecká role byla, když jí bylo pět let. Objevila se v mnoha reklamách a měla malé role v Ghost Whisperer, Medical Investigation, Huff and Joan of Arcadia. Také se objevila v Dexter jako dětská verze Debra Morgan. Dále hrála dětskou verzi Diany Scarwid, Alice Shaw a sestru Angeli Petrelliové v seriálu Hrdinové.

  V roce 2011 hrála roli Ally Dawson v seriálu Disney Channel Austin & Ally. V roce 2013 natočila čtyři sólové skladby a jeden duet s Rossem Lynchem pro soundtrackové album Austin & Aly: Turn It Up. "Me and You" se dostalo v americkém Billboard Kid Digital Songs na třinácté místo. "Redial" na devatenácté místo. V roce 2013 natočila duet s Rossem Lynchem, "I Love Christmas" pro třetí album. 25. listopadu 2013 byla píseň vydána jako propagační singl.

  Dne 13. ledna 2016 debutovala svou vlastní talk show s rozhlasovou přehlídkou na Radio Disney s názvem For the Record s Laurou Marano. Přehlídka představovala různé hostující hvězdy včetně Nicka Jonase, Ariany Grande, Meghan Trainor, One Republic nebo Troye Sivan. V první epizodě přehlídky (12. ledna 2016) hostovaly hvězdy ze seriálu Disney Channel Austin & Ally.

  V srpnu 2013 byla jmenována velvyslankyní UNICEF. V srpnu roku 2014 byla velvyslankyní kampaně Disney ovoce z ovoce "Step up to the plate". Cílem této kampaně je povzbudit děti ve Spojených státech k prozkoumání zdravých potravin, jako je zelenina.