Demetria Lovato

Životopis Demetria Lovato

* 20. srpna 1992

Demetria Devonne „Demi“ Lovato je americká zpěvačka, herečka a skladatelka.
( Wikipedia )

  • Demetria Devonne Lovato se narodila 20. srpna 1992. Je americká zpěvačka, herečka a skladatelka. Po svém debutu jako dětské herečky v seriálu Barney & Friends se Demi stala roku 2008 významnou osobností, když hrála v televizním filmu Camp Rock vysílaný na Disney Channelu. Tehdy vydala debutový singl "This Is Me", který dosáhl na číslo devět na Billboard Hot 100. Úspěch filmu a jeho soundtrack vedl k nahrávací smlouvě s Hollywood Records. Její debutové album, Don't Forget (2008) se dostalo až na druhou pozici na US Billboard 200. Následující rok byla Demi obsazena na roli hlavní postavy do televizního seriálu Sonny s šancí (Sonny with a Chance), kde vydala své druhé album "Here We Go Again", které se stalo jejím prvním albem na vrcholu Billboard 200 chartu.

    Po vydání dalších televizních filmů a jejich soundtracků v roce 2010, včetně Camp Rock 2: The Final Jam. Její osobní problémy vedly k ukončení Sonny s šancí (Sonny with a Chance) po druhé sezóně. Do konce roku 2010 vstoupila do léčebného centra, aby vyhledala pomoc při závislostech, poruchách stravování a sebepoškozování. Nakonec byla diagnostikovaná bipolární porucha (také známá jako maniakální deprese). Práci na třetím studiovém albu Unbroken (2011) začala poté, co úspěšně dokončila léčbu. Album se zabývá s několika jejími potížemi. Jeho hlavní singl se nazývá "Skyscraper" a stal se jejím druhým nejlepším.

    Demi byla v roce 2012 a 2013 porotou v americké verzi "X Factoru". Demi vydala svou knihu s názvem Zůstat silný: 365 dnů za rok (2013). Také se vrátila k herectví jako opakující se postava v hudebním seriálu Glee. Její páté album, Confident (2015), dosáhlo druhého místa v Billboardu 200. Jeho hlavní singl je "Cool for the Summer". Všech pět alb získalo zlatou certifikaci v zemi.

    Demi získala spousty ocenění, včetně ceny MTV Video Music, 13 ocenění Teen Choice, 5 ocenění People's Choice, ceny ALMA a ceny Latinské Ameriky. V dubnu 2016 ještě získala cenu GLAAD Vanguard za významný rozdíl v prosazování rovných práv pro LGBT (osoby s menšinovým sexuálním zaměřením) lidi.