Vanessa Hudgens

Životopis Vanessa Hudgens

* 14. prosince 1988

Vanessa Anne Hudgens je americká herečka a zpěvačka. Proslavila se v sérii filmů od společnosti Disney Muzikál ze střední.
( Wikipedia , Facebook , Twitter )

  • Vanessa Anne Hudgens se narodila 14. prosince 1988 v Salinas v Kalifornii. Je americká herečka, zpěvačka, modelka a tanečnice. Zahrála si Gabriellu Montez v hudební sérii filmu High School Musical. Hlavní roli hrála společně se Zacem Efronem. Také tam s ní natáčela její velmi dobrá kamarádka, Ashley Tisdale. Také se objevila v různých televizních seriálech pro Disney Channel. Její debut byl ve filmu Thirteen v roce 2003. Její úspěch byl znát až po natáčení trilogie High School Musical. Píseň "Breaking Free" se dostala do Top 10 v Billboard Hot 100. To vedlo k tomu, že Vanessa vydala své debutové album. 26. září 2006 vystoupilo na číslo 24 v Billboard 200. O něco později byl certifikován zlatem. Její druhé album, Identified, bylo vydáno 1. července 2008 ve Spojených státech. Od vydání svých alb a hudby z High School Musical se zaměřuje na hereckou kariéru. Objevila se ve filmech, jako jsou: Bandslam (2009), Beastly (2011), Sucker Punch (2011), Journey 2: Mysterious Island (2012), Spring Breakers (2013) a Machete Kills (2013). Také hrála hlavní roli v broadwayském muzikálu Gigi v roce 2015 a roli Rizzo v Grease: Live in 2016.

    Od osmi let hrála v hudebních divadlech jako zpěvačka a objevila se v místních inscenacích, Carousel, The Wizard of Oz, The King and I, The Music Man a Popelka. Dva roky po své kariéře v divadelních hrách a muzikálech, začala dělat konkurz do reklamy a do televizních pořadů. Její rodina se přestěhovala do Los Angeles, protože získala roli v televizní reklamě. Její herecká kariéra začala ve věku 15 let. Krátce navštěvovala Orange County High School of Arts.