Justin Bieber

Životopis Justin Bieber

* 01. března 1994

Justin Drew Biber je kanadský pop/R&B zpěvák, kterého uvedla ve známost internetová stránka YouTube, kde byl objeven fanoušky i svým manažerem.
( Wikipedia )

 • Justin Drew Bieber se narodil 1. března 1994 v Londýně v Ontariu. Je kanadský zpěvák, herec a skladatel. Jako své hudební inspirace uvedl The Beatles, Boyz II Men, Mariah Carey, Michael Jackson, Justin Timberlake a Usher. "My World 2.0" byl ovlivněn Timberlakem.

  Bieberův první singl "One Time" byl puštěn do rádia, zatímco Bieber nahrával své debutové album. Píseň dosáhla čísla 12 na Canadian Hot 100 během prvního týdne vydání v červenci 2009 a později vyvrcholila na číslo 17 na Billboard Hot 100. Během podzimu 2009 získala úspěch na mezinárodních trzích. Píseň byla certifikovaná platina v Kanadě a USA; zlato v Austrálii a na Novém Zélandu.

  Druhý singl alba "One Less Lonely Girl" a dva promo singly, "Love Me" a "Favorite Girl" byly vydány výhradně v iTunes Store a mapovány v rámci 40 nejlepších Billboard Hot 100. "One Less Lonely Girl" byla později hraná také v rádiu a vyvrcholila do top 20 v Kanadě a USA. V USA byla certifikována zlatem. "My World" byl nakonec certifikován platinou v USA a dvojnásobnou platinou v Kanadě i Spojeném království.

  Bieber byl 31. ledna 2010 moderátorem na 52.ročníku Grammy Awards.

  V roce 2010 vydal své první celovečerní studiové album "My World 2.0". To debutovalo na první místo, nebo poblíž prvního místa, v několika zemích. Byla certifikována trojitá platina ve Spojených státech; obsahovala singl "Baby". Po svém debutovém albu měl první turné, "My World Tour". Druhé studiové album "Under the Mistletoe" vydal v listopadu 2011, kdy debutovalo na první místo na Billboard 200. Roku 2012 vydal své třetí studiové album "Believe". Jeho samotný singl "Boyfriend" dosáhl v Kanadě čísla jedna. V listopadu roku 2015 vyšlo jeho čtvrté studiové album "Purpose", které obsahovalo písně: "What Do You Mean?", "Sorry" a "Love Yourself". Po vydání alba "Purpose" se účastnil Bieber spoluprací na různých singlech, včetně "Cold Water", "Let Me Love You", "Despacito (Remix)" a "I"m The One".

  Prodal přibližně 140 miliónů nahrávek a stal se tak jedním z nejprodávanějších hudebních umělců na světě. V srpnu roku 2017 se stal druhou osobou, která dosáhla 100 miliónů sledujících na Twitteru, po Katy Perry.

  Bieber získal ocenění za jeho celou kariéru, včetně American Music Award za umělce roku v roce 2010 a 2012, cenu Grammy za nejlepší taneční nahrávku pro píseň "Where Are Ü Now" v roce 2016 na ceremonii, a Latin Grammy Award za nejlepší městskou fúzi a výkony pro remix Despacita na ceremonii v roce 2017. V roce 2016 se stal prvním umělcem, který překonal 10 miliard celkových videí na Vevo.