Joseph Murphy se narodil 20. května 1898 v Irsku a zemřel 16. prosince 1981. Byl přizpůsobivý americký autor a ministr Nové mysli, vysvěcen v Božské vědě a náboženské vědě.

Byl synem ředitele soukromé školy a římského katolíka. Připojil se k jezuitům. Když mu bylo 20 let, tak ještě předtím, než byl vysvěcen knězem, přivedl zkušenost s léčivou modlitbou k opuštění jezuitů a odstěhoval se do Spojených států. Tam byl nový lékárník v New Yorku. Získal titul chemie, v té době.

Murphy cestoval do Indie, kde strávil spoustu času s indiánskými mudrci. O něco později založil v Americe nový kostel.

V polovině 40. let se přestěhoval do Los Angeles, kde se setkal se zakladatelem náboženských věd Ernestem Holmesem. V roce 1946 byl vysvěcen do náboženské vědy Holmesem. Poté vyučoval v Rochesteru v New Yorku a o něco později v Ústavu náboženských věd v Los Angeles. Setkání s předsedou Božské vědecké asociace Erwinem Greggem vedlo k jeho reorganizaci do Božské vědy a v roce 1949 se stal ministrem Los Angeles božské vědecké církve.

V příštím desetiletí se Murphy oženil a získal doktorskou psychologii z University of Southern California.

Jeho první manželka zemřela v roce 1976. Svou službu přesídlil do Laguna Hills v Kalifornii, kde roku 1981 zemřel. Jeho manželka Dr. Jean Murphy pokračovala v této službě několik let později.