Homer Simpson

Životopis Homer Simpson

* 12. května 1955

Homer Jay Simpson je fiktivní postava animovaného seriálu Simpsonovi. Je otcem Barta, kterého by nejraději udusil, protože Bárt provádí samé lotroviny.
( Wikipedia )

  • Homer Jay Simpson je fiktivní postava a hlavní protagonista amerického animovaného televizního seriálu The Simpsons. V originále ho namluvil ho Dan Castellaneta a v českém znění Vlastimil Bedrna; od třinácté série je dabován Vlastimilem Zavřelem. Poprvé se objevil v televizi spolu se zbytkem rodiny v The Tracey Ullman Show krátké "Good Night" 19. dubna 1987. Homer byl vytvořen a navržen karikaturistou Mattem Groeninge. Groening byl povolán natočit řadu krátkých filmů založených na jeho komiksu Life in Hell, ale místo toho se rozhodl vytvořit novou sadu postav. Postavu pojmenoval po svém otci, Homerovi Groeningovi. Poté, co se objevili na tři série na výstavě The Tracey Ullman Show, Simpsonova rodina získala vlastní sérii na televizní stanici Fox, která debutovala 17. prosince 1989.

    Homer a jeho manželka Marge mají tři děti: Barta, Lisu a Maggie. Jeho poskytovatel rodiny pracuje v jaderné elektrárně Springfield jako inspektor bezpečnosti. Homer je v podstatě slušný muž, který je ostře oddaný své rodině.

    Homer je jedním z nejvlivnějších postav v historii televize. Je široce považován za americkou kulturní ikonu. Britské noviny The Sunday Times ho označily za "největší komediální tvorbu (moderního) času".

    Pro vyznamenání Homera získal Castellaneta čtyři ceny Primetime Emmy za vynikající výkony a ocenění Annie. V roce 2000 byl Homer a jeho rodina oceněni hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy.