František Bardon

Životopis František Bardon

* 01. prosince 1909
† 10. července 1958

František Bardon byl český hermetik a mág známý také pod pseudonymem mistr Frabato nebo Arion. Je pokládán (zvláště v zahraničí) za jednoho z největších zasvěcenců, který vytvořil univerzální zasvěcovací soustavu na základě kompilace západní magické tradice, kabaly, orientální magie a jógy.
( Wikipedia )

  • František Bardon se narodil 1. prosince 1909 v Opavě a zemřel 10. července 1958. Bardon byl český okultista a učitelem hermetiky.

    Je známý pro své tři svazky o Hermetické magii. Tyto svazky jsou: Brána k opravdovému zasvěcení (Initiation Into Hermetics), Praxe magické evokace (The Practice of Magical Evocation) a Klíč k opravdové Kabale (The Key to the True Kabbalah).

    Další čtvrté dílo se nazývá Frabato. I když kniha uvádí jako svého autora Bardona, skutečně ji napsala jeho sekretářka Otti Votavova. Zatímco některé prvky příběhu jsou založeny na skutečné životní zkušenosti Bardona, většina knihy byla napsána jako okultní román spíše ze strany Votavové.

    Během druhé světové války byl Bardon v koncentračním táboře a odmítl se účastnit nacistického mysticismu. Byl zachráněn ruskými vojáky, kteří napadli tábor. Bardon pokračoval v práci v oblasti hermetiky až do roku 1958, kdy byl zatčen a uvězněn v Brně. 10. července 1958 zemřel při pankreatitidě (zánět slinivky břišní), když byl pod dohledem policie.