Christopher McCandless

Životopis Christopher McCandless

* 12. února 1968
† 18. srpna 1992

Christopher McCandless byl americký cestovatel, který neuznával tradiční spotřební způsob života západních civilizací.
( Wikiquote )

  • Christopher Johnson McCandless se narodil 12.února 1968 v kalifornském El Segundo a zemřel v srpnu 1992 ve věku 24 let. Byl americký turista a cestovatel, který vystupoval také jako Alexander Supertramp.

    Poté co absolvoval vysokou školu v roce 1990, začal cestovat po severoamerickém kontinentu a nakonec se zastavil z Kartága v Jižní Dakotě na Aljašce v dubnu 1992, kde také později zemřel. Na Aljašce se vydal po staré důlní cestě známé jako Stopařova stezka. Měl minimální zásoby a doufal, že s nimi přežije. V září bylo nalezeno jeho rozkládající se tělo, které vážilo jen 30 kilogramů, lovcem, který hledal přístřeší na noc v autobuse Fairbanks 142. Lovec ucítil něco hnijícího, myslel si, že je to jídlo, a objevil "kus" něčeho ve spacáku. Ihned zavolal policii, která přijela následující den. Objevili McCandlessovo rozložené tělo ve spacáku. Zemřel někdy v srpnu hladem.

    V lednu 1993 zveřejnil Jon Krakauer jeho příběh v měsíčním vydání časopisu Outside. Krakauer také napsal a publikoval rozsáhlejší biografickou knihu "Into the Wild" (1996), která byla inspirována detaily příběhu McCandlesse. Kniha je převážně o jeho cestách. Kniha byla následně natočena režisérem Seanem Pennem v roce 2007. Ve filmu Emile Hirsch zobrazuje McCandlesse. Stejného roku se McCandlessův příběh stal námětem pro dokumentární film "Volání divočiny" (2007) natočený Ronem Lamothem.

    Autobus Fairbanks 142, kde žil a zemřel McCandless se od té doby stal známým místem pro pěší turistiku. Je známý jako "Kouzelný autobus". V jeho interiéru je připevněna deska v paměti na McCandlesse. McCandlessův život se stal předmětem pro řadu článků, knih, filmů i dokumentů, které pomohly zvednout svůj život do stavu moderního mýtu.