Christina Grimmie

Životopis Christina Grimmie

* 12. března 1994
† 11. června 2016

Christina Victoria Grimmie byla americká zpěvačka, která se proslavila svými verzemi slavných písniček na youtube.
( Wikipedie )

 • Christina Victorie Grimmie se narodila 12. března 1994 a zemřela 10. června 2016 ve věku dvacetidvou let. Její "fanoušek" ji střelil na jejím koncertě, když rozdávala autogramy. Byla americká zpěvačka, skladatelka, hudebnice, herečka a Youtuberka, která byla známá pro svou účast v NBC v pěvecké soutěži The Voice a pro své cover verze písniček. V červnu 2011 vydala svůj debut EP (prodloužené hraní) Find Me. V roce 2013 bylo vydáno její album With Love. 9. června 2017 bylo vydáno její posmrtné album s názvem All Is Vanity.

  Grimmie se narodila Tině a Albertovi Grimmiemu. Její matka pracovala jako recepční, dokud u ní nebyla diagnostikovaná rakovina prsu a její otec pracoval od roku 2014 ve společnosti Verizon Communications. Její starší bratr Marcus ji obsluhoval jako její asistent během jejích představení.

  Christina Grimmie byla italského a rumunského původu. Grimmie vyrůstala v Marltonu v New Jersey, kde navštěvovala Bethel Baptist Christian School (křesťanská škola), Marlton Middle School a Cherokee High School. Grimmie byla označena za křesťana, protože její rodina navštěvovala Fellowship Alliance Chapel v Medfordu (Společenská kaple), než se přestěhovali do Los Angeles. Grimmie se v roce 2010 učila doma sama. Když bylo Grimmie šest let, tak si její otec všiml jejího zpěvu a díky tomu začala hrát na klavír ve věku deseti let. I když měla lekce klavíru, tak prohlásila, že hraje podle svého sluchu.

  Christina byla aktivní v tom, že se účastnila akcí na fundraising (získávání financí pro fondy či nadace) pro Humane Society of the United States (humánní společnost Spojených států). The Christina Grimmie Animal Medical Fund (zvířecí lékařský fond) byl vytvořen na její počest.

  Na svůj Youtube kanál začala Christina nahrávat už od roku 2009, kdy jí bylo 15 let. První video, které nahrála, byl cover písně "Don't Wanna Be Torn" od Hanny Montany. Nejprve se jí dostalo uznání po tom, co nazpívala cover verzi písně "Party in the USA" od Miley Cyrus v srpnu 2009. V roce 2011 obsadila druhé místo v soutěži MyYoutube, hned za Selenou Gomez. Její Youtube kanál měl od dubna 2013 více než 375 milionů zobrazení a více než 2 miliony odběratelů. Jakmile jí vzrostla její oblíbenost na Youtube, tak ji objevila Selenina matka Mandy (Amanda) Teefey. Mandy Teefey a její manžel Brian se brzy stali manažery Grimmie.

  V roce 2014 byla Christina Grimmie soutěžícím v 6. sérii pěvecké soutěži The Voice a skončila na třetím místě. Adam Levine (její kouč v The Voice) oznámil v závěru, že bez ohledu na výsledky ji podepíše na své hudební vydavatelství 222 Records. Lil Wayne také nabídl, že ji podepíše na svou značku Young Money Entertainment.

  Christina Grimmie zemřela 10. června 2016 na následky střelné rány hned po jejím koncertě v Orlandu na Floridě.