Citát

Citát č.4100 od Jet Li

Zhang Yimou je jeden z nejlepších režisérů v Číně.Filmy se dotýkají našich srdcí a probouzí naše vize, mění způsob, jakým vidíme věci.
Filmy jsou vzpomínky na náš život.
Filmoví diváci jsou tiší upíři.
Nejprve jsem studoval tři měsíce scénář a pak jsem kývl. Kdyby mě byl oslovil režisér z jiné země než z Německa, jsem si jistý, že bych roli Hitlera odmítl. (o filmu Pád Třetí říše)
Mezi spisovatelem a režisérem zas tak velký rozdíl nevidím. Film má ale pro mě něco velice podstatného, co jej od literatury, především od prózy, odlišuje. Je to čas. Ve filmu jediná vteřina navíc znamená příšernou nudu, je to moře času.
Aby mohl vzniknout dobrý film, musí spolu herec a režisér vypít aspoň 10 litrů vodky.
Němý film vynalezli bratři Lumièrové, mluvící asi sestry Lumièrovy.
Nikdy jsem nesnila o hraní v hollywoodských filmech, Hollywood byl příliš daleko. Ale teď, když jsem v něm, líbí se mi tu a chci tu zůstat.
Proti negativním hrdinům nic nemám, ale není možné šířit pořád jenom zlo. Naštěstí režiséři pochopili, že bych měl hrát i jiné charaktery.
Vždycky se říkalo, že ve filmu se má hrát „jako že málo“. Josef Bek mi na začátku při natáčení filmu Kde alibi nestačí pořád opakoval: Mladej, musíš hrát, jako když tě špatně platěj. Prostě nehraj moc. Samozřejmě je to žert, stačí si připomenout např. Jacka Nicholsona, jeho nejlepší věci. Nebo Gabin, ta jeho intonace… Kdepak, to vůbec není pravda, že před kamerou se hraje málo.
Nejdůležitější je kamera, vy se jen pohybujete podle ní!
Délka filmu by měla být přímo úměrná objemu lidského močového měchýře.
Moje matka čte každý scénář, podle kterého budu hrát.
Film života se chce ještě dlouho roztáčet.
Film je jediný byznys, kde se můžete postavit před sebe a aplaudovat si.
Film nezemře, dokud bude v kinech tma.
Filmy mohou být nástrojem osvícení.
Když točím film, chci diváka přenést z jeho každodenního života někam jinam.
Promítat český film ve Francii je podobné jako promítat albánský film v Česku.... Chybí koprodukce. Měli bychom víc filmů dělat se sousedy.
Dobrá herečka je jako víno. Čím starší, tím lepší.

Výročí

Kategorie citátů

Nové životopisy


Další Citáty Motivační, O Bohu, O bolesti, O hudbě, O koních, O lásce, O módě, O moudrosti, O mužích, Nenávist, Přátelství, O pravdě, Peníze, Práce, O psech, Rodina, Smutek, O strachu, Štěstí, Úspěch, Tajemství, O vítězství, Zklamání, O ženách, Život