Miloš Zeman

Miloš Zeman citáty

* 28. září 1944

Zeman, Miloš

Miloš Zeman je český politik, ekonom, prognostik a třetí prezident České republiky. Úřadu se ujal složením slibu dne 8. března 2013. V období 1993–2001 působil jako předseda České strany sociálně demokratické.


Přede mnou byl jeden prezident, který říkal, pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Já jako tento prezident říkám, zdravý rozum musí zvítězit nad hloupostí.
Tahle země je naše a tahle země není a ani nemůže být pro všechny.
Vlastenectví neznamená nenávist vůči jinému národu, ale hrdost na svůj vlastní národ a ochotu tomuto národu pomoci v těžkých dobách.
Umístit muslimské těžko slučitelné migranty na naše území by znamenalo vytvořit podhoubí pro případné teroristické útoky a předtím bych chtěl znovu a s plnou vážností varovat.
Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestani za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, ...máte plné právo říci, že tato země je vedena idioty.
Ne každý muslim je sice terorista, ale každopádně každý terorista je muslim.
Pro Západ je větší hrozbou Islámský stát než Rusko.
(květen 2015)
Ti, kteří vyvěšují tibetské vlajky, mají patrně problémy ve své obci vyřešeny tak dokonale, že se mohou zabývat záležitostí vzdálenou několik tisíc kilometrů.
Václav Klaus kdysi prohlásil, že jeho největším nepřítelem je ekonomická statistika a nechal vyměnit šéfa Českého statistického úřadu. Přesto se statistické ukazatele dále zhoršují.
(1992)
Můj vztah k zelenině je veskrze pozitivní. Žádám ovšem, aby mezi mě a ji byl vsunut transformační mezičlánek, který se jmenuje prase.
Investice do člověka jsou podle mého názoru mnohonásobně účinnější než pouhé investice do betonu, ať z toho betonu postavíme cokoliv.
Slovenská piva jsou dobrá leda tak na proplachování zubních protéz.
Po posledním rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci tří poslanců - všichni víte, o kom mluvím - jsem ztratil důvěru v tuto instituci i v její představitele.
Za celý svůj život jsem se nesetkal s blbějším a závistivějším stvořením, než je český novinář.
Jako prezident České republiky jsem povinen být nadstranický. Jako občan Miloš Zeman si přeji vítězství sociální demokracie v příštích volbách
Václav Klaus je jediný silný protihráč, kterého jsem v politickém životě ČR potkal. Všichni ostatní byli stádo šašků.
...hovoří-li Gross o cti, je to podle mého mínění totéž, jako když prostitutka mluví o panenské bláně; obojí existuje, ale u jiných.
Nezávislý kandidát neexistuje, protože je skrytě závislý, ale neví se na čem a na kom závisí.
Politika je především bojem proti blbosti, a to včetně blbosti vlastní.
Když občan nějaké země kolaboruje se zemí, jež jeho stát okupuje, tak je vyhánění mírnější trest než například trest smrti.

Výročí

Kategorie citátů

Nové životopisy