Michael Jackson

Michael Jackson

* 29. srpna 1958
† 25. června 2009

Michael Joseph Jackson byl americký popový zpěvák.
( Wikicitáty )

 • Citáty
 • Respekt není daný. Je třeba si ho zasloužit.
  Lež sprintuje, ale pravda běží maraton.
  Raději bych si useknul ruku, než bych ublížil dítěti.
  Na všech zdech v mém pokoji je Peter Pan. Četl jsem všechno co Barrie napsala. Naprosto se ztotožňuji s Peterem Panem, ztraceným chlapcem ze Země Nezemě.
  Miluji lidi a hrozně rád je dělám šťastné.
  Myšlení je nejhorší chyba při tanci, kterou může tanečník udělat. Musíte tanec cítit.
  Někteří přátelé jsou jako stín. Jsou tu jen, když nad vámi svítí slunce.
  Srdce je natolik velké a důležité než abychom zapoměli, že jeho pulsování je nejmoudřejší poselství života beze slov a přesto říká: žijte, jste v pohybu a raduju se proto. Jste naživu. Bez srdce a jeho moudrého rytmu by jste nemohli existovat!
  Jestliže nemáte dětství, tak jako já a jiné dětské hvězdy, pokoušíte se tuto ztrátu později kompenzovat a dohnat to. Ale co já rád dělám, je to, že pomáhám ostatním dětem, které jsou méně šťastné nežli já – dětem, které jsou smrtelně nemocné, postižené či chudé.
  Úspěch s sebou přináší opuštěnost. Lidé si myslí, že máte všechno, že můžete dělat, co chcete. Vy přitom prahnete po naprosto základních věcech.
  I když jenom někde utíráš podlahu nebo natíráš stropy, dělej to líp něž kdokoli na světě. Buď ten nejlepší a respektuj ostatní, buď na sebe pyšný.
  Dětská nevinnost je pro mě zdrojem i vzorem kreativity a cítím, že odtud pochází všechny zdroje tvůrčí činnosti. To není itelektuální typ inteligence, ale inteligence, která je plná divů, magie a dobrodružství. V této inteligenci je láska, tam je důvěra, tam je radost a tam je krása. Je to ten druh inteligence, která vyléčí svět!
  Někdy mám pocit, jako bych byl na konci života, bylo mi osmdesát let a lidé mě jen poplácávali po zádech. Tak to dopadá, když člověk začíná tak mladý.
  Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to ten nejúžasnější pocit na světě.
  Nikdy nepřestanu pomáhat a milovat lidi způsobem, který Ježíš řekl.