Jiří Babica

Jiří Babica

* 01. května 1961

Jiří Babica je český kuchař. Vyučil se v pražských hotelech Palace a Ambassador. Hodně cestoval i cestuje po celém světě. Tudíž má zkušenosti s různými exotickými jídly. Moderuje pořad Babicovy dobroty na televizi TV Nova.
( Wikipedia )

 • Citáty
 • Kdo si nevěří, použije párátka nebo jiné finty.
  Je to supr... Jednoduchý a postaví to každýho šohaje na nohy, vyčistí tělo, dodá žaludku mikrofloru, vitamíny, odbourá to všechny i volný radikály a hlavě dodá sebevědomí, žloutky prý i vlasy a lesk, taky trochu jsou afrodiziakem. Tak to přece musí bejt i zdravý...
  Dneska si tady spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule.
  Mám obchod s lyžema, dělám servis, hraju sport, zpívám, jsem dobrý milovník.
  Mozarella je takovej sýr bez chuti a bez zápachu. Ale je dost populární. Lidi, který hubnou, ho maj rádi.
  Jídlo doporučuji pokariovat, v Indii se mluví indičtinou.
  Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari.
  Nebo jsme dělali v Düsseldorfu takovou akci pro pět tisíc lidí a vezli jsme tam jídlo kamionama. Všechno jsme to přišpendlili, aby to po cestě drželo. Přišpendlili jsme to blbě. Přijeli jsme na místo, otevřeli dveře a puding plaval v nudlích, krabi se v tom plácali… Za tři hodiny jsme to museli dát do původního stavu.
  Pakliže budete mít štěstí jako já, že váš manžel, babička nebo dcera byli na rybách a přinesli kombinaci lososa, tresku a sumce, což se samozřejmě může podařit...
  Já bych tím posypal namrzlý chodník.
  Kdo nemá rád rozinky, tak si je tam nedá, není přece blázen.
  Tvrdý játro neni tak dobrý jako měkký játro.